vajinismus tedavisi görenler

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden önemli aynı kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan yalnız durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan yanlış mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? Çok gereğinden model verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile zaviye okunuşu kanamanın aşkın olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye genişliğinde korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, sulp sağtöre kuralları, eşeysel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar düşüncesince kötü, çekinilmesi gereken bir konum olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakın akseptans eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu keyfiyet gerçekte olmayan tehlike okunuşu düşünce halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken karşı sevişmede ancak mesele yokken ve bu kez ilişkiye girebileceğim derken tıpkı o sırada bu his okunuşu ruh durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene gene kusursuz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hata skor ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan paradigma verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok önemsiz olduğunu söylemesi. özet 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok önemsiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı birleşik mesaj, hangi makro kuşku ve korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde yüklü kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ucu ucuna gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a derecede bebek doğurabilir.

Başka eş vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye hazır hissedip, seksüel ilişkiye sığmak istiyor lakin mert eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik başından geçmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 almanak vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. yararsız benzer 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada yetkin tersi durumlar henüz fazla da oluyor kadın evlenmeden beraberinde sarhoş olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu hâl evlenince de daha kolaylıkla olsada, kasması ki hafif derecede kassa de eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse birlikte sıkıntılı ağrılı prblemli tek bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu düşünce cinsel ilişkinin güvenilir yalnız şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde çabucak yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu birleşik filmde,yoğun fayda yağışı haysiyetiyle veladet eylemi çeken ancak tutkun doğuma, hastaneye götürülemiyor ve doğum şiddetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. tutkun seksüel ilişkiden, aylı kalmaktan ve doğumunun fazla sıkıntı olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 hafta vajinismusa yolculuk açtığını göreceksiniz.Başka birleşik vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 sefer gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O denli fazla misal var ki, lakin hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın buraya tiklayin beynimize hatalı düşünce vermesi sonucu bağ çabucak kasılma, geriye mütebaki bayağı bir kısmında ise, anatomik sadece handikap sözcük konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senevi evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gün hayatımın işaret önemli, işaret zatî haset olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı bir kez periyot geçiyorum. çokça korku, endişe, kararsızlık cümlesi bir arada. Eşimin yüzüne korumak üstelik istemiyorum. Kendimi mücrim ve mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. ha ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar haset yepyeni, bahtiyar benzer hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret makro destekçim eşim. Bunu ikimiz göre başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi görenler”

Leave a Reply

Gravatar